Jeg giver tilladelse til, at Løgismose må kontakte mig via e-mail, sms, sociale medier (f.eks. Facebook) og kommunikationsapps (f.eks. Messenger) med tips, tilbud, konkurrencer, kampagner og events, omhandlende produktsortimentet på løgismose.dk, Løgismose i Netto og Løgismose fysiske butikker. Ligeledes giver jeg tilladelse til, at Løgismose må gemme og bruge oplysninger om mig og dele dem internt til at målrette markedsføring til mig. Det gælder mine kontaktoplysninger, alder, købs- og søgeadfærd, interesser og andre oplysninger fra f.eks. hjemmesider og cookies.
Hvis jeg fortryder
Jeg kan altid tilbagekalde mit samtykke på Min Side eller gdpr@lmfood.dk. Hvis jeg tilbagekalder mit samtykke, afmelder jeg samtidig mit medlemskab af Klub Løgismose Vin & Mad, og jeg vil fremover ikke længere modtage information om diverse tilbud, medlemspriser, rabatter og lignende eller have adgang til mine tidligere ordrer.
{{loginError}}
Bliv medlem af Klub Løgismose Vin & Mad
Fri fragt til pakkeshop ved køb af vin eller spiritus
Klub Løgismose-magasinet tilsendt – elektronisk og som tryksag
Særlige medlemspriser på vin, spiritus, delikatesser og grej i magasinet
Invitation, rabatter og meget mere
Betaling som gæst
Fortsæt til betaling. Vælg denne hvis du gerne vil:
Handle uden at logge ind
Du kan oprette dig som bruger i næste trin og få en konto
Kiwano kendes også som hornmelon og er en eksotisk melontype fra Sydafrika.Dens varme gule farve matcher de smukke havtorn. Og mens kiwano byder på en frisk,sød smag, som minder om en kombination af citron og banan, kommer havtorn medet friskt og syrligt strejf. Den friske og lækre påskegule smag gør den oplagt til atrunde den store påskefrokost af med.
Læs mere
Varenr.:
223258
Ingredienser
Glukose-fruktosesirup
Sukker
Vand
Majsstivelse
Surhedsregulerende middel
(æblesyre, natriumcitrat, citronsyre)
Naturlig aroma
Flormelis
(sukker, kartoffelstivelse)
Farve
koncentreret stjernefrugtsaft
Kokosolie
Havtornpulver
Overfladebehandlingsmiddel
carnaubavoks
Næringsværdier pr. 100g
Energi / Kcal
1440 kJ / 344 kcal
Fedt:
<0,5 g
Mættede fedtsyrer:
0,2 g
Kulhydrater:
84 g
Sukker:
60 g
Protein:
0,1 g
Salt:
0,1 g
Opbevaring
Opbevares tørt og køligt.
Diverse
Bedst før: Datoen på emballagen
Læs mere
Producent
Bag Wally and Whiz står Kristian Hansen, som i ren og skær forargelse over hvad de mange e-numre på standard-slikposer dækkede over, tilbage i 2015 gav sig i kast med at udvikle en vingummi helt uden kunstig smag og farve, samt uden animalske tilsætningsstoffer.